Šajā bloga ierakstā mēs aplūkosim, kas notiek un kas nenotiek, ja slavenības modelis parādās vairākās reklāmās.


Slavenību modeļi ir drošs veids, kā piesaistīt patērētāju uzmanību reklāmā. Dažas slavenības parādās vairākās dažādu produktu reklāmās, kas ir ierasta prakse reklāmas pasaulē, un patērētāji ir pieraduši to sagaidīt. Tomēr, vai tā patiešām ir augstas reklāmas efektivitātes garantija? Apskatīsim slavenību atbalsta efektivitāti.

Lai jebkurš modelis būtu efektīvs, tam ir jābūt ar produkta raksturam atbilstošu tēlu. Piemēram, tādiem produktiem kā automašīnas, fotoaparāti, gaisa attīrītāji un zobu pasta, galvenais ir produkta veiktspēja vai efektivitāte, tāpēc parasti labi der modelis, kas ir profesionāls un uzticams. No otras puses, tādus produktus kā rotaslietas, šokolādes un ceļojumi, kuriem svarīga ir produkta emocionālā ietekme, vislabāk pārstāv modeļi ar šarmu un pieejamību. Tomēr, kad slavenības parādās dažāda veida produktu reklāmās, neatkarīgi no to tēla, modeļa tēls un produkta īpašības bieži vien nesakrīt, un tas var radīt neefektīvas reklāmas.

Zvaigžņu dublēšanās arī negatīvi ietekmē reklāmas efektivitāti, jo patērētājiem ir grūtāk asociēt un atcerēties modeli ar produktu. Ja slavenības tēls ir izplatīts vairākos produktos, saikne starp modeli un produktu vājinās. Tas apgrūtina reklāmas efektu, ko var panākt, pārnesot slavenības modeļa pozitīvo tēlu uz reklamējamo produktu.

Zvaigžņu atbalsts arī apgrūtina uzticēšanos reklāmas vēstījumam. Ja slavenības modelis parādās vairākās reklāmās, tas patērētāja apziņā rada spēcīgu priekšstatu, ka modelis cenšas gūt tikai finansiālu labumu. Patērētāji tad var apšaubīt slavenības apstiprinājuma patiesumu un uztvert reklāmas vēstījumu kā neobjektīvu.

Lai palielinātu slavenību modeļu efektivitāti, vislabāk ir saglabāt tos reklāmās tik ilgi, kamēr viņi labi izskatās uz jūsu produkta. Tas palielinās produkta atpazīstamību, padarīs to vieglāk iegaumējamu un palielinās reklāmas vēstījuma ticamību. Tas ir tāpēc, ka slavenības slava tiks pārnesta uz produktu, un patērētāji noticēs, ka slavenība ir īsta.

Tā kā arvien vairāk slavenību parādās vairākās reklāmās, virspusēji var šķist, ka dubultā parādīšanās veicina reklāmas nozari, palielinot reklāmas pārdošanas apjomus. Tomēr, ja modelis reklāmā nav efektīvs, tas var novest pie pārlieku lieliem izdevumiem, kas savukārt rada finansiālu slogu reklāmdevējiem un patērētājiem. Tāpēc ir svarīgi izvēlēties pareizus modeļus, tostarp slavenības.