Daži cilvēki pēc kafijas pagatavošanas izmet kafijas biezumus izlietnē vai augsnē, kas nav pareizs veids, kā tos izmest. Apskatīsim, kā pareizi atbrīvoties no kafijas biezumiem.


Dienvidkorejā kafijas patēriņš uz vienu iedzīvotāju gadā vairāk nekā divas reizes pārsniedz pasaules vidējo rādītāju, tāpēc cilvēki ir ļoti ieinteresēti dzert kafiju. Labi, ka šī interese neaprobežojas ar mīlestību pret kafiju, bet izraisa arī interesi par kafijas radītajām sociālajām problēmām, piemēram, vienreizlietojamām krūzītēm. Tomēr, apspriežot kafijas radītās sociālās problēmas, ir viena, kurai ir pievērsta salīdzinoši maza uzmanība. Tā ir kafijas biezumi, kas paliek pāri pēc kafijas pagatavošanas. Daudzējādā ziņā Korejas sabiedrības interese par kafijas biezumiem ir zema.

Pirmkārt, daudzi cilvēki nepareizi izmet kafijas biezumus. Daudzi cilvēki pēc kafijas pagatavošanas izmet biezumus izlietnē vai izlietnē, kas ir nepareizs veids, kā atbrīvoties no tiem. Kofeīns no notekūdeņu notekūdeņu attīrīšanas procesā netiek pilnībā izfiltrēts un var nonākt upēs, kur tam var būt negatīva ietekme. Un, ja tos izmet zemē, tie var negatīvi ietekmēt augsni un augus. Daudzi cilvēki neapzinās, ka kafijas biezumus var pārstrādāt dažādos veidos. Kafijas biezumus ikdienā izmanto kā dezodorantus un gaisa atsvaidzinātājus. Būvniecības nozarē to izmanto kā mēslojumu sintētiskās koksnes ražošanai. Pēdējos gados ir arī atzīts, ka tās var izmantot kā izejvielu bioenerģijai.

Visbeidzot, bet ne mazāk svarīgi ir tas, ka ir tik maz kafijas biezumu savākšanas iekārtu. Pat ja jūs saprotat, ka kafijas biezumi ir jāšķiro, nevis jāizmet, tomēr ir svarīgi, lai būtu savākšanas iekārtas, kas ļautu jums rīkoties. Ja visur būs kafijas biezumu savākšanas iekārtas, tas palielinās iedzīvotāju interesi par kafijas biezumu šķirošanu.

Ir jāveicina kafijas biezumu pareiza izmešana un otrreizēja pārstrāde, kā arī institucionalizēt savākšanas iekārtu paplašināšanu. Atbildīga attieksme pret kafijas biezumiem ir īstais veids, kā mīlēt kafiju.