Lai gūtu panākumus, ir nepieciešams talants un smags darbs, bet kas ir svarīgāk? Ja jūs interesē, lasiet tālāk, lai to uzzinātu!


Amerikāņu spuldzes izgudrotājs Tomass Edisons reiz teica. "Ģēnijs ir 1 % iedvesmas un 99 % smaga darba." Šis citāts, iespējams, ir slavenāks nekā jebkurš Edisona izgudrojums. Daudziem cilvēkiem tas ir citāts, kas uzsver smaga darba tikumu, un bieži vien tas ir cerības sēkliņa uz panākumiem, saskaroties ar visām pašpalīdzības grāmatām, kas stāsta, ka neveiksmju iemesls ir pūļu trūkums. Tomēr šo frāzi var interpretēt arī tā, ka pat ar 99 % pūļu, ja jums nav 1 % iedvesmas, jums neizdosies gūt panākumus. Tātad, kas jums ir nepieciešams, lai gūtu panākumus: cītīgs darbs vai talants? 

Vispirms aplūkosim sekas, ja ir tikai viens vai otrs. Pirmkārt, pūles negarantē panākumus. Piemēram, saskaņā ar jaunākajiem datiem Amerikas Savienoto Valstu augstākās beisbola līgas (Major League Baseball) pirmās komandas spēlētāji ir labi atalgoti - vidējā alga ir 4,25 miljoni ASV dolāru. Tomēr otrās līgas spēlētāji, kuri tiecas iekļūt pirmajā komandā, saņem tikai 7500 dolāru gadā. Vai varam teikt, ka daudzi no šiem spēlētājiem, kuri gadu desmitiem skraida pa otro un trešo divīziju, nopelnot mazāk nekā vidējo algu, ir strādājuši mazāk nekā viņu pirmās divīzijas kolēģi? Tā ir izplatīta parādība mūsu sabiedrībā, pat ja ne vienmēr profesionālajā sportā. Tomēr ir arī nepareizi uzskatīt, ka talants ir panākumu garants. Tas ir tāpēc, ka daudzi no cilvēkiem, kas jau jaunībā tiek pamanīti ar savu talantu, bieži vien izrādās ne labāki par vidējo cilvēku.

Galu galā panākumu pamatā nav tikai smags darbs vai talants, svarīgi ir abi faktori. Taču tas nenozīmē, ka mēs nevaram atbildēt uz jautājumu, kas ir svarīgāks: smags darbs vai talants? Nobeigumā es uzskatu, ka smags darbs ir svarīgāks par talantu. Tam ir vairāki iemesli, bet viens no tiem ir tas, ka, manuprāt, talantu galu galā atklāj ar smagu darbu. Kad lielākā daļa cilvēku dzird vārdu "talants", viņi parasti domā par cilvēkiem, kuriem piemīt īpašs talants, piemēram, ja viņi jau agrā vecumā atrisina sarežģītus matemātikas uzdevumus bez formālas apmācības vai ļoti prasmīgi spēlē kādu mūzikas instrumentu. Tomēr ļoti maz cilvēku ir šādi apdāvināti, un viņu dabiskās spējas ne vienmēr ir viņu panākumu pamatā. Drīzāk viņi uzskata, ka, pastāvīgi cenšoties, viņi var noteikt savus talantus - jomas, kurās, ieguldot vienādas pūles, viņi var sasniegt labākus rezultātus nekā citi - un izcelties no pūļa.

Tātad, ja vēlaties gūt panākumus, jums ir cītīgi jāstrādā. Tas nenozīmē, ka "ja tu pietiekami ļoti vēlēsies un pietiekami daudz strādāsi, tavi sapņi piepildīsies", bet gan to, ka "tavām pūlēm jābūt zināmā mērā vērstām", proti, ja tevi neapmierina tavu pūliņu rezultāti, ir vērts apsvērt iespēju spert soli atpakaļ un meklēt jaunu virzienu, jo padošanās, necenšoties vairāk, var nozīmēt, kā daži saka, atteikšanos no panākumiem, bet tas var arī nozīmēt, ka ar tavu talantu nepietiek, lai nākotnē gūtu panākumus. Tāpēc, ja jūs varat pielikt pūles, lai atrastu savu talantu laikā pēc atteikšanās, jūs varēsiet nedaudz pietuvoties panākumiem.